Najvišja ocena merilnikov debeline avtomobilskih barv v letu 2020

V zadnjih letih se trg prodaje rabljenih avtomobilov hitro razvija. V zvezi s tem je bilo potrebno temeljitejše preverjanje stanja telesa. Najpogosteje prodajalci, hvalijo svoje avtomobile, skrivajo resnično sliko in potencialnim kupcem ne povedo, da je bilo avtomobila malo in morda več kot enkrat. Ravno v takih primerih na pomoč priskočijo merilniki debeline - posebni instrumenti, ki so zasnovani za merjenje količine lakiranja.

Takšne naprave lahko zaznajo tudi najmanjša odstopanja od norme - to kaže, da je bil stroj v celoti ali delno pobarvan. Seveda so merilniki debeline našli svojo uporabo v drugih panogah, kjer je včasih človeško življenje odvisno od površin in njihove kakovosti. Glede na pomembnost te naprave je v našem članku ocena kakovostnih in priljubljenih merilnikov debeline na trgu. Upamo, da bodo naši nasveti koristni tako prodajalcem kot kupcem..

Izbrali smo naše naprave, ki izpolnjujejo naslednje zahteve:

 1. Cena in kakovost - ugodna za kupca;
 2. Povratne informacije in mnenja uporabnikov strokovnjakov na tem področju;
 3. Trdnost in trajnost izdelka;
 4. Funkcionalnost naprave.

Vsi modeli, predstavljeni v našem članku, si zaslužijo vašo pozornost..

Vsebina

 • 1 Ocena priljubljenih merilnikov debeline LKP 2020
  • 1.1 ETERI-111
  • 1.2 DELTA T 615
  • 1.3 ETARI ET-444
  • 1.4 RICHMETERS GY910
  • 1,5 Atakom
  • 1.6 CHY-115
  • 1,7 MEGEON 19220
  • 1,8 TEMP-UT1
  • 1.9 HORSTEK TC 015
 • 2 Proračunski in poceni modeli lakiranja z Aliexpressom
 • 3 Kateri model podjetja je bolje izbrati
  • 3.1 Enostavna uporaba merilnika debeline

Ocena priljubljenih merilnikov debeline LKP 2020

ETERI-111

Prvo mesto v naši oceni pripada ETERI-111 - takšna pridobitev vam omogoča merjenje debeline barvanega premaza na kateri koli površini. Na 4-palčnem zaslonu so vidne vse meritve. Hitrost diagnoze je preprosto neverjetna.

Če napravo pripnete na avto v sekundi, boste videli rezultat študije.

V kompletu sta skupaj z napravo naprodaj tudi dve akumulatorji, ki zdržita 20 ur neprekinjenega delovanja. Naprava je zelo kompaktna in enostavna za uporabo. Cena je 7-8 tisoč rubljev.

ETERI-111
 • Prednosti - meritve so prikazane na zaslonu zelo hitro in natančno;
 • Proti - ni trpežna in zamrzne na mrazu.

Primerjalna analiza delovanja naprave in priporočila za delo z napravo v video posnetku:

DELTA T 615

Pogumno dodelimo drugo mesto napravi DELTA T 615. Ta naprava je opremljena z napravo USB, ki pomaga shraniti potrebne podatke in jih videti v računalniku. Ohišje merilnika debeline je tako drobno, da ga lahko nosite celo v žepu.

Za ta model ni težko prepoznati barv katere koli zapletenosti. Meritve se na zaslonu prikažejo v nekaj sekundah. Naprava se ne boji vlažnega vremena in zmrzali. V kompletu sta dve akumulatorji, ki zdita zelo dolgo. Takšni modeli so zelo priljubljeni med lastniki avtomobilov in trgov. Cena od 5 do 9 tisoč rubljev.

DELTA T 615
 • Prednosti kompaktne; kalibracija ni potrebna;
 • Slabe strani - malo pomnilnika.

ETARI ET-444

Tretje mesto zasluženo dobiva naprava ETARI ET-444, z avtomatskim načinom umerjanja. Nadzirajo ga trije gumbi, ki se nahajajo na ohišju pod zaslonom. Naprava deluje hitro in prikazuje meritve v mikronih ali mikroinčejih. Vgrajena osvetlitev ozadja pomaga pri delu tudi v temi, kar je velik plus. Prenosnost in visoka kakovost ne moreta veseliti. Cena od 5 do 6500 tisoč rubljev.

ETARI ET-444
 • Prednosti - odlična merilna natančnost;
 • Proti - resnih pritožb ni bilo mogoče najti.

RICHMETERS GY910

Četrti na našem seznamu je RICHMETERS GY910 - je eden najbolj kompaktnih med svojimi sorodniki. Odlično se spopada z nalogami. Natančnost v kalibriranem stanju, samo en mikrometer. Ta model je dobil veliko priljubljenost prav na trgih za prodajo rabljenih avtomobilov.

V velikih industrijah se uporablja manj pogosto. Enostaven za uporabo in zanesljiv v procesu površinske kontrole. Privlačna je zaradi nizke cene in odličnih lastnosti, ki se ugodno primerjajo s svojimi konkurenti. Država proizvajalec Kitajska. Cena je približno 4.500 tisoč rubljev.

RICHMETERS GY910
 • Pluse - kompaktnost, ugodna cena;
 • Slabosti - majhna napaka pri meritvah.

Atakom

Peto častno mesto - Atakom - ta domači merilec debeline združuje dve nadzorni funkciji: vrtinec, ki se uporablja za barvne prevleke, in magnetni za uporabo na barvnih kovinah. Takšno napravo avtomobilski avtomehaniki in mehaniki pogosto uporabljajo pri vzdrževanju avtomobilov. Zelo redko se uporablja v domačih razmerah. Deluje lahko neprekinjeno in enkrat.

ATAKOM je resna naprava za storitve velikih avtomobilov.

Atakom
 • Prednosti te naprave - dostopna cena, notranji pomnilnik, dobra natančnost meritev.
 • Vendar je bilo nekaj minusov - magnetna polja lahko v merilni natančnosti ne delujejo. Cena za preprostega potrošnika je precej visoka, vendar je na razvitih trgih za prodajo rabljenih avtomobilov povsem sprejemljiva: od 25 do 40 tisoč rubljev.

CHY-115

Šesto mesto in daleč od zadnjega je pripadlo merilcu debeline, ki izvira iz Tajvana - CHY-115 se ukvarja ne le z diagnostiko nanosov avtomobilskih barv, ampak tudi v kemični in ladjedelniški industriji. Najboljša vrednost za denar. Merilnik debeline sprožilca, ki vam omogoča meritve na površinah kovinskih in magnetnih struktur, samodejno določi glavni material prevleke.

Pomnilnik naprave je zasnovan za 255 testov, ki jih lahko prek USB naprave prenesete v osebni računalnik. Po 15 sekundah počitka se samodejno izklopi. Visoka natančnost, kompaktna velikost in vgrajen pomnilnik so naredili to napravo zelo priljubljeno med kupci.

CHY-115
 • Pluzi - visoka natančnost meritev, količina notranjega pomnilnika;
 • Slabosti - vmesnik ni preveden v ruščino, kar otežuje testiranje.

Cena od 4000 rubljev in več.

MEGEON 19220

Na sedmem koraku - MEGEON 19220, proizvajalec - Rusija. Ta model zagotavlja natančne meritve na magnetnih površinah. Vendar pa je naprava zelo občutljiva na elektromagnetno sevanje drugih naprav, kar nekoliko oteži testiranje. Rezultati so lahko napačni..

Zaščita pred zunanjim vplivom poveča povpraševanje po napravi, v tem primeru pa ne. Poleg tega ima merilnik debeline tudi osvetlitev ozadja, ki omogoča delo tudi ponoči. V kompletu je majhen kovček za shranjevanje naprave, zaradi česar je zelo priročen za pogoste premike.

MEGEON 19220
 • Pros - Želim opaziti njegovo natančnost pri diagnostiki, kompaktnosti.
 • Slabosti - precej visoki stroški naprave, zaradi česar ni dosegljiv mnogim potrošnikom. Stroški naprave znašajo 25 - 28 tisoč rubljev.

TEMP-UT1

Osmo mesto - TEMP-UT1 - velja za enega najboljših po funkcionalnosti in zanesljivega v segmentu ultrazvočnih merilnikov debeline. TEMP-UT1 se spopada z meritvami kovinskih, zlitin, litega železa, plastike in gume.

Ljubitelji lepega oblikovanja ta naprava verjetno ne bo po njihovem okusu, saj izgleda precej nesramno, toda za prave strokovnjake bo tak merilnik debeline postal pravi pomočnik pri natančni diagnostiki. Merilni sistem naprave deluje nemoteno in ne odpove. En komplet baterij zadostuje za eno leto, kar kaže na njegovo učinkovitost. Vmesnik je zelo preprost in dostopen tudi za vsakodnevno uporabo..

TEMP-UT1
 • Pros - preprosto in zanesljivo ohišje

Kot vse naprave ima tudi ta model ne le prednosti, temveč tudi slabosti:

 • visoki stroški naprave prestrašijo številne in drugi minus, pred vsako meritvijo naprava potrebuje dodatno umerjanje. Dobra stvar pa je, da je postopek umerjanja precej preprost. Tovarniška cena 24.000 rubljev.

HORSTEK TC 015


Na devetem mestu je nemški merilnik debeline HORSTEK TC 015. Njegov zelo pomemben plus je dostopna cena, le približno 2000 rubljev. Izmeri debelino na površinah iz železa in aluminija. Ta naprava zazna pobarvane in premazane dele avtomobila, vendar žal ne more ugotoviti, ali je bil del, na primer, popolnoma zamenjan in prebarvan.

Pred uporabo dodatne kalibracije in nastavitve niso potrebne. V primerih z rabljenimi avtomobili se s svojimi funkcijami spopade za 85-90%. Zelo poceni model od 1.500 tisoč rubljev, v zadnjem času pa je te naprave težko najti v prodaji.

HORSTEK TC 015
 • Pros - dobra kakovost in dostopna cena;
 • Proti - težko je najti v prodaji.

Primerjalni video test naprave z bolj proračunskim modelom z Aliexpressom:

Proračunski in poceni modeli lakiranja z Aliexpressom

V zadnjem času se veliko ljudi zateče k nakupovanju po internetu, predvsem uporabljajo priljubljeno spletno trgovino Aliexpress. Kit tester na različnih površinah je zelo poceni, približno po ceni 150000 rubljev, vključno z dostavo. Čas dostave je odvisen od regije od 10 do 30 dni.

 • Model EM 2271 iz Allsun (Kitajska) velja za zelo cenovno ugoden in kakovosten. Zaradi velikosti vmesnika, priročne funkcionalnosti je ta naprava zelo priročna za uporabo. Ukrepi v milimetrih in mikroinčejih. Navodila opozarjajo, da se v mikroinčeh dobijo natančnejši izračuni. Od minusov tega modela - primeren samo za domače namene. Ne uporablja se v industrijskem obsegu; video pregled modela:
 • CEM DT - 156 - tega modela kljub nizkim stroškom priporočajo celo profesionalci. Zelo kompakten, nekoliko manjše velikosti kot pametni telefon. Teža 110 gramov;
 • Richmeters RM 660 je enostaven za uporabo, vendar je pred vsakim postopkom potrebno umerjanje. Prenosna, lahka.
 • Outest GS320 - se lahko uporablja ne le v vsakdanjem življenju, ampak tudi v industrijskem obsegu. Kompakten, enostavno se prilega dlani in se ne boji temperaturnih sprememb.
 • SNDWay - merilnik debeline laserja. Širok obseg merjenja, natančnost, hitrost. Samodejno izklopite 15 sekund po obratovanju.

Kateri model podjetja je bolje izbrati

Najprej se morate odločiti, katero napravo potrebujete in glede na načelo delovanja, namen, merilne metode, ki jih delite:

 • Ultrazvočni
 • Magnetni
 • Vijačni tok (elektromagnetni);
 • Kombinirano
 • Univerzalni;
 • Mehanski.

Pregled je bil pripravljen na podlagi resničnih pregledov kupcev in uporabnikov naprav. Delovanje ultrazvočne naprave temelji na prehodu zvočnega signala skozi prevleko. Napaka pri testiranju je plus ali minus 3%. Na trgu so predstavljeni merilniki debeline naslednjih proizvajalcev:

 • Megeon (Rusija);
 • TESTBOY (Nemčija);
 • LLC "Informacijski center Fizpribor" (Rusija);
 • "Akustični krmilni sistemi" (Rusija);
 • TekhnotestMarket LLC (Rusija).

Delovanje magnetnega merilnika debeline je lastnost magnetov. Testiranje se izvede s spreminjanjem privlačne sile med magnetno površino in napravo. Takšne merilnike debeline predstavljajo naslednji proizvajalci:

 • Megeon (Rusija);
 • ETARY (Tajvan);
 • AUTO-MAG (Poljska);
 • Allsun (Kitajska);
 • Modra tehnologija (Poljska).

Merilnik debeline vrtinčnega toka je zasnovan za merjenje površin na dekorativnih, barvnih in lakov ter drugih premazov. Takšna naprava deluje samo na prevodnih podlagah - železne in neželezne kovine, pa tudi zlitine. Trenutne modele Eddy predstavljajo štiri države:

 • ETARY (Tajvan);
 • Megeon (Rusija);
 • KEEPER (Kitajska);
 • Horstek (Nemčija);
 • LLC "Nadzor. Merjenje. Diagnostika".

Kombinirani merilniki debeline delujejo na dva načina: vrtinčenje in magnetna diagnostika. Ta funkcija omogoča izvajanje raziskav na magnetnih in nemagnetnih površinah. Naprava je samodejno vrsta materiala nadzorovanega izdelka. Kombinirane merilnike debeline izdelujejo v mnogih državah:

 • CEM (Kitajska);
 • ETARY (Tajvan);
 • ADA (Hong Kong);
 • Condtrol (Rusija);
 • Megeon (Rusija).

Univerzalni merilniki debeline so morda najbolj priljubljeni med kupci. Povprečna cena takšnih naprav je 7-8 tisoč rubljev. Prednosti takšnih modelov so, da se uporabljajo za vse vrste podlag - za železne kovine, steklo, beton, les itd. Določena je debelina različnih premazov: od dielektrikov, magnetnih, prevodnih površin. Izdelki so kakovostni in s katerimi podjetja:

 • Gradient (Rusija);
 • TIME Group Inc (Rusija);
 • Konstantno (Rusija);
 • Elcometr (UK);
 • DeFelsko (ZDA).

Metoda mehanskih raziskav se uporablja na številnih področjih industrije: strojništvo, ladjedelništvo, vodovod, obdelava kovin. Mehanske merilnike debeline predstavljajo te blagovne znamke:

 • ZUBR (Rusija);
 • Fit (Kanada);
 • Matrix (Nemčija).

Enostavna uporaba merilnika debeline

Sodobni modeli vam omogočajo delo v dveh načinih:

 • V načinu prikaza številk;
 • V grafičnem načinu.

Zahvaljujoč funkciji grafične slike je mogoče lažne odčitke zmanjšati na minimum. Rezultate je mogoče vnesti v pomnilnik naprave in kasneje prenesti v računalnik. Prednosti uporabe takšnih naprav pri pregledu površin:

 • Širok nabor materialov, primernih za raziskave;
 • Samokalibracijska funkcija;
 • Natančnost
 • V pomnilniku naprave je shranjenih do 10 meritev (odvisno od modela);
 • Do 10.000 tisoč izvedenih operacij;
 • Več meritev hitrosti.

Če boste kupili rabljeni avtomobil, potem razmislite o nakupu merilnika debeline. Merila izbire so odvisna od vaših želja in priložnosti. Ta miniaturna naprava vam bo pomagala določiti v nekaj minutah:

 • Polomljeni in poravnani deli stroja;
 • Kje in koliko slojev kita na površinah;
 • Kateri deli so bili pobarvani in kolikokrat.

Če kupite avto brez preverjanja, bo to veliko dražje kot nakup merilnika debeline. S takšno pridobitvijo bo prodajalcu težko skriti pomanjkljivosti avtomobila.

Danes vse več ljudi kupuje in nato prodaja avtomobile. Trg je prenasičen. Avtomobilov in nesreč je veliko, žal preveč. Kako se ne bi znašli v težavah, kako izbrati in denarja ne metati stran? Kako preprečiti prevare pri nakupu rabljenega avtomobila? V takšnih razmerah je merilec debeline nepogrešljiv pomočnik kadarkoli podnevi ali ponoči in v vsakem vremenu..